masinák

 

Fórumok
Bitcoin
Wii Hungary!  Fórumok  Általános infók  OFF TOPIC!
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Oldal:       >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
D@reeo
2013 nov 20 sze , 08:04
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
Üdv
Érdeklődnék, hogy ki az aki bármilyen szinten (bányászat, kereskedelem, hírek követése) foglalkozik a Bitcoin (és/vagy Litecoin) témával?

Aki nem tudná mi az, röviden összefoglalva: egy virtuális valuta, amit sokan összemosnak az alvilág pénzzével. Fizikailag nem létezik, csak virtuálisan. Értéke rövid idő alatt megtöbbszöröződött, erősen változik az értéke. Van hogy napon bellül 50%-ot is esik/emelkedik. Ha több érdekel a témáról, akkor kérdezz vagy használd a googlet

Üdv
Vissza az elejére
Weboldal
KikiGames
2013 nov 20 sze , 10:31

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Ez érdekesen hangzik... Majd ráguglizok, bár félek én mindentű.
Vissza az elejére
hunMyrte
2013 nov 21 cs , 12:43


Regisztrált tag #4675
Regisztrált: 2013 márc 29 p , 10:23
Üzenetek: 2220
A bányászat inkább,csak játékszer. Minimális a haszon. Hiába ér most egy BTC 400 dodót, a kibányászása hosszú idő Főleg, hogy egyre többen vágnak bele a BTC üzletbe. Minél többen bányásznak, annál nehezebb a gyűjtögetés.
Vissza az elejére
D@reeo
2013 nov 21 cs , 12:30
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
Célhardwarekkel (ha nem lenne több hetes-hónapos szállítási idő), 1-2 hónapon bellül megtérülhet az ára.
Viszont aki anno kb 3 éve otthon a kis gamerPC-jével bányászot (vagy vett mondjuk 0.1 vagy 1-2-3-4-5 dolláros árfolyamon), és most eladta mondjuk 600USD-ért, az szép progitot realizálhatott.
Az viszont tény, hogy otthon már nem éri meg bányászni (hacsak nincs egy farmod és ingyen áramod )
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2013 nov 21 cs , 12:57

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Van ilyen telefonos alkalmazás is ha egyáltalán erről van szó. Haverom nyomatta, elvileg össze is jött 5.000Ft, de nem tudom, hogy végül mi lett vele.

Őszintén szólva furcsa nekem, hogy vett 0,000000000001 mennyiségű kőolajat vagy földgázt, de kérdezem én, hogy ha elmegyek oda ahonnan én "vettem" én azt el is hozhatom, mivel ugyebár elvileg azaz enyém. Hát nem hiszem.
Vissza az elejére
humi1
2013 nov 21 cs , 01:30
BOGARAS

Regisztrált tag #3001
Regisztrált: 2010 dec 08 sze , 05:25
Lakóhely: Tiszaújváros
Üzenetek: 762
Erről szívesen látnék egy bővebb leírást, ha lehetséges!
Vissza az elejére
D@reeo
2013 nov 21 cs , 02:22
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
resolve3, nem, nem adják oda a 0.00000000001 hordó olajat. Azt fizikálisan nem birtoklod, csak "papíron" (vagy inkább merevlemezen )

humi1:
Pár link:
hivatalos oldal: {link}
magyar oldal: {link}
ph topic. {link}
kereskedni pl itt lehet: {link}
jelenleg az árfolyama kb 616USD/BTC
Árfolyamot pl itt nézheted vissza kb: {link}
Megjegyzés: 2012 decemberben 12 dollár volt 1 btc. Ha ma adnád el, akkor az kb. 51(!!!!)x es profitot jelent. (persze volt 10 cent is)
Ki tudja, lehet holnap 1200 lesz, de az is előfordulhat, hogy 100. Kiszámíthatatlan, de sokan azt mondják, hogy nyugdíjalapnak nagyon jó.

A kockázat (főleg rövidtávon) nagy, hosszútávon viszont tényleg nagyon jó lehet.

Azt még tudni kell, hogy a kitermelt (matematikai számításokkal) BTC-k száma egyre nő, viszont a kitermelhető coinok száma maximum 21 millió lehet.
A rendszer P2P alapokon működik (mint a [moderálva]): Nincs semmi központi szerver, a felhasználók közt van (titkosítva) eltárolva minden. Elméletileg feltörhetetlen, teljesen biztonságos és visszanyomozhatatlan.
Rengeteg alternatívája van, de az LTC (litecoin) az, ami még relatíve elterjedt. Az jelenleg kb 7-8 dolláron mozog. A kapcsolatuk kb olyan mint az arany és az ezüst.
Persze vannak ezen az elven működő coinnok is, amiket meg lehet venni 5 centtért, de igen csekély az esélye, hogy ezek valaha is elterjednek és megsokszorozzák az értéküket.

+fun tény: néhány éve nem tudom ki, 10.000BTC-t fizetett egy pizzáért. Ha ma adná el ezt a mennyiséget, az kb 1.328.040.000Ft-ot érne. (itt megint megjegyezném, hogy lehet, -bár nem valószínű-, hogy 3 év múlva a BTC megint csak 10 centet fog érni.

Egyre több helyen elfogadják a BTC-t mint fizetőeszközt (már pár subway-ben is). De a legnagyobb részben (az egymás közötti adás-vételen túl) az alvilágban használják. Deepweben szinte bármit meg lehet vásárolni rajta (tudatmódosítót, fegyvert és hadd ne soroljam még mi mindent)

+ reklám: Nálam bármit vásároltok a webshopban, fizethettek BTC-vel is

Kiegészítés: Nagyon vigyázzatok vele, csak megfontoltan vásároljatok/bányásszatok. És ne fogadjátok el készpénznek az Indexen és a portfolión megjelent cikkeket. Általában szeretnek kicsit sarkítani.

[ Módosítva 2013 nov 21 cs , 02:26 ]
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2013 nov 21 cs , 05:46

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
"resolve3, nem, nem adják oda a 0.00000000001 hordó olajat. Azt fizikálisan nem birtoklod, csak "papíron" (vagy inkább merevlemezen)"

Ez csak költői kérdés volt amit írtam.
Én nem látok bele, mivel nem foglalkoztam vele 1 percnél se többet, én csak külső szemlélő vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy a mai világba vad idegen emberek (ha egyáltalán emberekről beszélünk) adjanak nekem valamit amiből később pénz lehet.

Ha valakit ismerek, hogy ebből keresett X ezer Ft-ot akkor elhiszem, de nálam addig ez marad az érdekes kategóriában.

ui.: Amit fentebb írtál még nem olvastam el csak az első két sort.
Vissza az elejére
Tazmán Ördög
2013 nov 21 cs , 05:58
Vendég

én sem hiszem el, hogy valahogy valamivel jól járjak. Ez olyan lehet, mint a piramis játék. A végén bedutyizzák a szervezőket
Vissza az elejére
D@reeo
2013 nov 21 cs , 06:13
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
resolve3, elnézést, nem vettem a lapot.
Nem, senki nem fog neked adni semmit ingyen. Ez nem erről szól. BTC-t vehetsz másoltól, vagy előteremtheted saját magadnak (illetve jutalmul kapod az elvégzet munkádért cserébe). Ezt hívják bányászatnak. Ahhoz, hogy a rendszer működjön, rengeteg matematikai számítást kell végezni.
Nagyon nagyon leegyszerüsítve, én küldök Mariskának BTC-t. Ezt hitelesíteni kell, számításokat kell végezni. Ehhez te adod az erőforrásod, dolgoztatod a géped, cserébe meg kapsz egy keveset. Hó végén kapsz egy 50.000Ft os áram számlát, de (ha megfelelő géped van) kibányászol 51.000Ft-nyi BTC-t. Amit aztán eladsz másnak 52.000Ft-ért vagy elvásárolod (nálam ) valamilyen fizikai termékre. Persze ez egy rentkívül leegyszerüsített példa.

Igen, nagyon sokan piramisjátéknak tekintik. Viszont itt nincsenek szervezők, globális az egész. Mint a [moderálva].

Akit érdekel, úgyis utánnaolvas.

Viszont ha valakinek van eladó BTC-je (vagy LTC-je), az keressen meg privátban.
Tudom, nem célfórum, de lehet, hogy van itt valaki.
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.2221 másodperc, 0.0952 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 71. Memória használat: 1,528kb