masinák

 

Fórumok
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
Norbi(HUN)
2014 máj 03 szo , 11:41
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455



A játék 1983-ban jelent meg, tehát akkor, amikor Japánban az első Famicom. Én ezt a kezdet előtti időszaknak tartom, hiszen az első kiadású Famicomok többsége hibás volt, ezért azokat mind visszahívták, és 1985-ben jelent meg a végleges változat. Azt tudni kell, hogy a NES korszakában fejlődtek a legjobban a játékok, és ezen a cím konkrétan a konzol ősi időszakában jelent meg, ami igencsak meglátszik a játékon. Pedig már a 2 évvel azelőtt megjelent Donkey Kong, és a vele egyidőben megjelent Mario Bros. is szebben néz ki, mint a Tennis.Már a címképenyőn kiválaszthatjuk, hogy egyedüli, vagy páros játékot szeretnénk játszani. Egyedüli játékot csak egyjátékos módban játszhatunk, míg párost csak kétjátékosban, és együtt játszunk. Tehát a lehetőségeink nagyon korlátozottak, sajnos nincs más lehetőség. Bár az szép, hogy a játékban alkamazzák a tenisz összes szabályát, viszont csak 3 szettes meccset játszhatunk. Jobb lett volna, ha lehetett volna további lehetőségeket beállítani, például rövidebb, egy szettes menetet játszani. És mindezek mellett a pálya borítását sem választhatjuk meg, pedig az is érdekessé teheti a játékot hogy pattog a labda az adott borítású pályán. Ám az előny, hogy a játék nehézségét magunk választhatjuk ki. Az egyes szint a könnyű, az ötös pedig a nehéz. Ha megnyerjük az adott mérkőzést az adott szintű ellenfél ellen, akkor továbbmegyünk a következő szintre. Ez inspirálhat minket további játékra.És ezzel lényegében be lett mutatva a játék. Ahogy írtam feljebb, a grafika igencsak hagy kívánnivalót maga után. Bár a 3D-s hatás szép, de zavaró, hogy ennyire pixeles a játék. És amikor szerváláskor feldobjuk a labdát, akkorára megnő, mintha legalább 20 méter magasra dobnánk fel. Teljesen valószínűtlen. Az irányítás viszonylag egyszerű, az A-gomb a szerválás, és normál ütés, a B-gomb pedig a magas ütés. Másfelől nagyon rossz, ugyanis előfordul olyan, hogy játékosunk nem üti vissza a labdát. Erre eleinte azt hittem, hogy a gép véletlenszerűen dönt úgy, hogy ütésünket csak nagyon kicsinek érzékeli, és alig száll el a labda, majd rájöttem, hogy ez azért van, a konkrétan a labda előtt vagyunk, nekünk jön, és onnan nem lehet elütni. Ezt kisilabizálva már jobban ment a játék, de ilyennel én még egy teniszjátékban sem találkoztam. Az igencsak korlátozott lehetőségek miatt nem garantált, hogy hosszú távon is elővesszük a játékot, bár a nehézségi szint jó pont, viszont egyéni megítélés kérdése, hogy maga a játék mennyire inspirál minket arra, hogy profik legyünk benne. A zene és a hangok pedig rendkívül érdekesek. Igazából ezt rá lehet fogni a NES korlátozott lehetőségeire, de eléggé érdekesek a hanghatások, és csak az eredményjelzés alatt felhangzó 1-2 zene inkább kellemetlen prüntyögésnek hangzanak. A hangulaton pedig sokat visszavethet az olykor idiótán kivitelezett ütés, és a még NES-hez sem méltó hibák.Nem is vártam, hogy hátast fogok dobni, annyira tetszeni fog a játék, de egy kellemes sportjátékot azt hiszem, hogy joggal várhattam volna. Vannak is jó pontjai, például Mario a játékvezető, meg hogy a játék szabályszerű, de hogy ennyire nincs lehetőség, grafikailag pedig a korabeli NES játékokét is alulmúlja, valamint az érdekesnek ható zene miatt nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog a játék.



[ Módosítva 2014 máj 03 szo , 11:47 ]
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1621 másodperc, 0.0540 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 40. Memória használat: 1,240kb