masinák

 

Fórumok
Super Mario 3D All-Stars
Wii Hungary!  Fórumok  Nintendo Switch  Switch Game-ek!
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
Norbi(HUN)
2020 szept 04 p , 08:13
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455


Hamarosan érkezik a Super Mario 3D All-Stars,ami az egykori három nagy klasszikus Super Mario játékot fogja tartalmazni,név szerint a Super Mario 64-et ami egykor Nintendo 64-en jelent meg, a Super Mario Sunshine-t,amit egykor Nintendo GameCube-on nyüstölhettünk, valamint a Super Mario Galaxy-t,amit Nintendo Wii-n élvezhettünk az akkor forradalmian újnak számító mozgás vezérléssel.

Pontos megjelenési dátum: 2020 szeptember 18
Vissza az elejére
Weboldal
Norbi(HUN)
2020 szept 04 p , 08:14
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Szuper kis játék gyűjtemény lesz, már nagyon várom, hogy újra játszhassak az egykori nagy ágyúkkal.
Vissza az elejére
Weboldal
KikiGames
2020 szept 06 v , 05:17

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Már régebb óta lehetett hallani róla pletykákat hogy majd jön, de sajnos egy kicsit csalódott vagyok. Végre lehetett volna egy hivatalos szélesvásznú verzió a Super Mario 64-ből vagy belerakhatták volna a kivágott multiplayer lehetőséget (Mert elvileg tervezték belerakni Luigi-t is) meg kibővíthették volna a játékot de sajnos nem éltek ezzel. Sunshine-hoz nem igazán kellett hozzányúlni, személyes véleményem szerint a háttérben lévő szigeteket 3D-s verziójukra cserélhették volna, mert ugye úgy van kialakítva hogy egyik szigetről átlátni mindig másik szigetekre is de azok csak lapos textúrák. Most végre be tudták volna rakni a 3D modelleket is ami szerintem dobott volna a vizuális élményen. a Galaxy esetében csak a Joy-Con-ok kihasználtságára és a Wiimote-ról Joy-Con-ra átemelésre leszek nagyon kíváncsi. És igen, itt is hozzá adhattak volna a rengeteg kivágott cuccot... Khmm...;



Szóval én örülök a pakknak, bár kicsit karcsú, kicsit nagyon natúr szagú és sokat nem is dolgoztak vele mert azért egy Nintendo-s csapatnak 3 db. Nintendo-s játékot átportolni egyik platformról a másikra nem egy több hónapos munka. Max a Galaxy esetében az irányítás. a Sunshine szélesvásznúsítása sem nagy feladat, a HUD-ot kellett széjjelrakniuk és kb. a többi egy-két kódból megvan. De például a Mario 64 már annyiszor, de ANNYISZOR megjelent Virtual console-ra meg mittomén mikre hogy szerintem azt már csettintésre portolják. Valaki csinált hackerek közül is belőle PC portot mert valahogy lefordították #C-re. NEM EMULÁTOR, PC PORT!
Galaxy-ra visszatérve meg... Már volt Tegra portja Nvidia Shield-re és ugye a Switch is Tegrát hazsnál, szóval ott is a kód nagyrésze már megvolt. Remélem nem kérnek horribilis árat majd a pakkért.

Összességében: Örülök ennek a pakknak hogy az új gyerekek is megtapasztalhatják a SM64, Sunshine-t de én mint régi Mario fan többet vártam volna.

[ Módosítva 2020 szept 06 v , 05:22 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2020 szept 06 v , 05:41
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Ne legyél annyira ború látó Kiki,még nem láttuk hogy hogyan muzsikál a felújított változat Switch-en,bár azokat amiket mondtál szerintem is meg lehetett volna valósítani.
Viszont egy régi formulát megbontani nagyon nem biztos hogy jó dolog.Én már annak örülök hogy jönni fognak az eredeti formájukban,mert ezek mind nagyszerű részük volt a Super Mario univerzumnak.

Az árról annyit hogy 17.990Ft-ért lesz megvásárolható.Lásd a jó oldalát... még ha nem is egy vadonatúj IP-t,de legalább 3 db-ot kapunk.

[ Módosítva 2020 szept 06 v , 05:45 ]
Vissza az elejére
Weboldal
KikiGames
2020 szept 06 v , 07:25

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Norbi(HUN) írta ...

Ne legyél annyira ború látó Kiki,még nem láttuk hogy hogyan muzsikál a felújított változat Switch-en,bár azokat amiket mondtál szerintem is meg lehetett volna valósítani.
Viszont egy régi formulát megbontani nagyon nem biztos hogy jó dolog.Én már annak örülök hogy jönni fognak az eredeti formájukban,mert ezek mind nagyszerű részük volt a Super Mario univerzumnak.

Az árról annyit hogy 17.990Ft-ért lesz megvásárolható.Lásd a jó oldalát... még ha nem is egy vadonatúj IP-t,de legalább 3 db-ot kapunk.


Jó de a 17.990 Ft sok. Lehet valakinek nem, de a SM64 szerintem már minden Nintendo-snak megvan valamilyen formában meg önmagában hiába hogy hatalmas cím, mára már értéktelen. A Sunshine elismert játék mai napig és jó de körülbelül max 5.000 Ft-ért jó. a Galaxy az aminek itt értéke lehet talán bár abból is mehetett volna mindkét rész. Na így 17-ért sok szerintem.
De amúgy tényleg biztos van aki midnet kihagyta, annak ez jó vétel lehet!

[ Módosítva 2020 szept 06 v , 07:26 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2020 szept 06 v , 07:30
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Te is tudod,ami Nintendo az sosem olcsó és az árából sem enged nagyon még évek múltán sem.Sajna ez tény,amit én sem díjazok.
Vissza az elejére
Weboldal
Ink_Tibi
2020 okt 25 v , 12:46

Regisztrált tag #6498
Regisztrált: 2020 okt 24 szo , 11:50
Lakóhely: Kecskemét
Üzenetek: 14
Nagyon jó lett ez a pakk!:) Kortalan alkotás mind!:) Elkezdtem kimaxolni a SM64-et! Anno Wii U-n játszottam ki! Szebben néz ki ez a verzió!:) Belenéztem a Sunshine-ba szembetűnő a változás de ugye rá is fért mert Gamecubon Ctr tévén még elment de mikor Hd tévén játszottam ott már nagyon homályos volt a kép. A Galaxy-t még nem néztem meg de gondolom mégszebb lehet mint a Sunshine hiszen a Galaxy már Wii-n is szépen muzsikált Ctr és Hd tévén egyaránt!:) Engem anno teljesen beszippantott a Galaxy annyira újszerű élmény volt az irányitása!:) A második rész is lenyűgözőt teljesen imádtam benne Yoshit! Remélem jön majd Switchre!:)

[ Módosítva 2020 okt 25 v , 12:47 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2020 okt 25 v , 01:39
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Igen,ezek azok a klasszikus részek,amik az egyik legmeghatározóbb részei a Super Mario-knak.
A Nintendo 64-es Super Mario-t anno nagyon szerettem és is,habár az irányítása kicsit nyögve nyelős lett és ha jól tudom itt is az maradt sajnos.
A legjobban a szellemkastélyos rész tetszett a N64-es Mario-ban.

A Sunshine nálam az egyik legkedveltebb rész és ez a mai napig így van.Anno Gamecube-on nagyon megtetszett és emlékszem rá,hogy mennyire szerettem vele kimondottan télen játszani,amikor kint szakadt a hó én meg nyaraltam Mario-val,annyira beszippantott.Akkoriban nagyon lenyűgözött a tenger ábrázolása,emlékszem muttimnak mindig mondtam,hogy tök megtudnák most mártózni én is Mario mellet a tengerben.
Szóval nálam a mai napig az egyik legnagyobb kedvenc ez a Sunshine.

A Super Mario Galaxy anno a Wii Remote+Nunchuk párosával lopta be magát a szívembe,persze maga a játék menet is tetszett és a megvalósítás is.
A grafikája már akkoriban is ahogy te is írtad áll leejtős volt,amit az akkori konkurens Xbox360-as és PS3-as gamer bázis is csak kamillázva nézett és lestek ki a fejükből,mint hal a szatyorban,hogy erre hogyan lehet képes a Wii.
Amm..én mondjuk a második résszel nem játszottam anno,de biztos hogy egy nagyon jó rész az is.

Igazából mind a három alkotást nagyon szerettem,valahol még ha már kicsit lerágott csontnak is számítanak,pont ezért szereztem be magamnak én is.
Már csak időt kellene rá valahogy szereznem...



[ Módosítva 2020 okt 25 v , 01:41 ]
Vissza az elejére
Weboldal
tutajkk
2021 jan 02 szo , 01:52

Regisztrált tag #1584
Regisztrált: 2010 jan 12 k , 10:46
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 770
Sorry, de én is azt kell mondjam, hogy ez csak egy nagy cash grab. Ahogy egy bölcs ember mondta, ez egy kollekció amiben három nagyszerű játék van, viszont nem egy nagyszerű kollekció.
Egész konkrétan csak a három játék van benne, és a zenéjük. Semmi extra, mint concept art, vagy idővonal ahol Mario összes játékát tekinthetnénk meg leírásokkal és képekkel. Kb. semmit nem fejlesztettek a játékokon se, widescreent raktak csak be, meg néhány textúrát upscaleltek. 3D All-Stars elvileg a 35. évfordulóját ünnepli Marionak, de ahhoz képest, a kollekcióba semmi erőfeszítést nem vittek bele. Csak beleraktak három játékot, amikből a 64 meg a Sunshine emulálva van ráadásul. Super Mario Galaxy 2-t meg kihagyták belőle, mert akkor már túl nagy értéke lett volna a játéknak.
Kiadási verzióban a kamera irányításokat megfordították és nem volt opció a visszaállításra, hogy úgy működjön mint az eredeti. Sunshinehoz meg nem működött a Gamecube controller hivatalosan, egyszerűen úgy érzékelte a Switch, mint egy Pro controllert, analóg gombok nem voltak így használhatóak. Illetve még Sunshineban látszódtak debug nyomok a mozgó platformok útján amik a hibás emuláció miatt voltak ott. Mintha le se tesztelték volna a játékokat. Szerencsére legalább ezt a néhány dolgot már patchelték azóta.
Ja és persze az egész limitált ideig vehető csak meg, hogy az emberek megvegyék attól félve, hogy később nem lesz lehetőségük rá. És sajnos működik is a dolog, mert egyik legtöbbet eladott Switch játék.
Mindenesetre, ahogy mondtam, maguk a játékok jók, mindig is azok voltak. Szóval ha valakinek nincsenek meg eredetiben, azért érdemes ezt megvenni.
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2021 jan 02 szo , 01:56
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Végülis megértelek.
Bár én játszottam mind az összeset,de még is behúztam magamnak és nem azért mert félek hogy lemaradok róla, hanem mert számomra mind egy örök klasszikus.Főleg hogy kártyán vannak,kihagyhatatlan.Idő hiány miatt még nem próbáltam eddig,de mindenképpen tervezek újra elmerülni gyerekkorom egyik legnagyobb alkotásaiban.
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1917 másodperc, 0.0617 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 70. Memória használat: 1,535kb