masinák

 

Fórumok
Nintendo Wii Vs. Playstation Move
Wii Hungary!  Fórumok  Általános infók  OFF TOPIC!
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
kovi
2010 máj 17 h , 07:51

Regisztrált tag #1923
Regisztrált: 2010 márc 13 szo , 01:50
Üzenetek: 2
Szinte minden gépem volt már,de eddig a Wii jött be a legjobban. Nintendoval kezdtem a játékot,de aztán megbolonditott a Ps1 3d-je,de már ott éreztem hogy nem úgy teszem le az irányitót ahogy a nintendonál.Aztán a Dreamcast Ps2 meg az Xbox,voltak jó pillanatok de kevés volt.A látvány kielégitett de minden más üres maratt.Szerintem jót tesz a verseny minden cégnek,mert egymást próbálják mindig túl szárnyalni,mi meg be megyünk a boltba és eldöntjük mit veszünk. Itt is kell egy ps 3 hogy a Nintendo még durvábbat hozzon elő a mi javunkra.

[ Módosítva 2010 máj 17 h , 07:55 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2010 máj 18 k , 02:48
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Én csak Nintendo konzolokon nőttem fel.Anno még kisebb koromban kaptam szüleimtől egy NES kompatibilis gépet (még mindig megvan,jól jön majd a gyerekeknek )ami úgy nézett ki mint a Super Nintendo,majd teltek az évek és egy év könyörgés után kaptam egy SNES-t.Megmondom őszintén nekem az nőt a legjobban a szívemhez.Utána jött a N64 ami engem azért is nyűgözött le mivel a PS 1-től eltérően nem CD-s hanem még kártyás volt és mégis szebb volt a megjelenítése mint a PS 1-nek.Ezután már saját költségemből beruháztam a GameCube-ra ami szintén nagy áttörés volt nálam grafikailag az elődökhöz képest.Szerintem szuper kis gép. Majd 2008 karácsonyra megleptem magam a Wii-vel ami,után már 2007 óta csorgott a nyálam.Természetesen nem csak a grafika,hanem főleg a mozgás érzékelős irányítás vonzott,na és persze az hogy NINTENDO!!!!
Egyébként én azért is voltam inkább Nintendo-s,mert sokra tartottam,hogy nem engedte magát hamisítani,és én még a N64-et is azért nem fitymáltam le anno,mert ha még kártyás is maradt,de legalább nem lehetett azt másolni mint már akkor a PS 1-et mivel az CD-s volt.(de hát ízlések és pofonok ugye.)Ja és ami főként mindent eldöntő volt nálam a későbbiekben az a minőség!!! Szerintem nem kell ezt nagyon bizonygatnom előttetek,mivel ti is tudjátok,hogy a Nintendo háza táján sohasem volt annyi vissza jelzés arról,hogy behalt a gép mint például a másik két riválisnál.(Főként a Microsoft-nál)
Vissza az elejére
Weboldal
Norbi(HUN)
2010 máj 26 sze , 05:50
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
íme,egy videó arról,hogy milyen kifinomult mozdulatokra képes a Playstation Move.Nagyon pontosan képes vissza adni a mozdulatokat a képernyőre.##SANITISED## width="640" height="385">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/cnuyaIIOyz8&hl=hu_HU&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385">##SANITISED##>##SANITISED##>
Vissza az elejére
Weboldal
skynet
2010 máj 26 sze , 09:37

Regisztrált tag #1863
Regisztrált: 2010 febr 28 v , 03:21
Üzenetek: 87
gondolom a nintendonál is már főő az"étel"
Vissza az elejére
kovi
2010 máj 26 sze , 11:13

Regisztrált tag #1923
Regisztrált: 2010 márc 13 szo , 01:50
Üzenetek: 2
Sziasztok.Nem tudom láttátok már az XBOX Projekt Natal nevű cuccát? Ha nem, érdemes rá kukkantani jónak tünik. Hej. {link} Ha a Wii ezeket lefölözi márpedig muszály lessz akkor jól járunk.
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2010 máj 27 cs , 12:06
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Szia kovi,szerintem már sokan ismerjük,van is neki itt egy topik-ja az OFF TOPIKOK-on belül Project Natal a neve ott mindent meglehet tudni a cuccról.
Hát nem is tudom az idén a Nintendo Wii jön-e a játékokon kívül valamivel még.A DS-nél ott lesz a 3D-s DS,de hogy a Wii-hez jön-e valami új.Nem nagyon hallani róla,bár bízok benne,hogy lesz valami extra.
Vissza az elejére
Weboldal
Johnny
2010 júl 02 p , 10:16

Regisztrált tag #1254
Regisztrált: 2009 dec 14 h , 10:59
Üzenetek: 195
Engem a move-val meggyőztek, hogy a sony mindenben csúcsra tud törni, ha eközben vannak "lemaradásai" is. Más szóval én is elhiszem azt, hogy "életűbb" a move mint a wiimote. Először én is szomorkodtam emiatt, mert nekem is csak wii-m van. De rájöttem hogy ez hülyeség.

Mert számomra az a lényeg, hogy jól érezzem magam, és nem az hogy melyik konzol a jobb. Számomra a wii az szórakoztató és megbizható. Nincsenek súlyos hibái, ha vannak hibák azt, vagy megszüntetik vagy minimális szintre süllyesztik.

Szerintem a versenyt elsősorban játékfelhozatal, és az árak döntik el és nem a technika. Az tény hogy a játékfelhozatalt befolyásolja a technika, de a Nintendo szerintem sosem volt annyira rossz konzolgyártó, hogy alig lett volna rajta játék. Szerintem ez a gamecube-ra is igaz, annak ellenére nyilván ps2 5000 játékával sokkal jobb volt. Wii-t meg e téren szerintem nem kell félteni, mert idáig sok jó játék jelent meg rá, és szerintem ez jövőben sem változna + drasztikusan. Wii-t meg a Gamecube-ot szerintem össze se lehet hasonlítani játékok terén.
Nekem a PC is megfelelne, ha nem kéne annyit fejleszteni.
Engem egyébként nem lep meg a sony innovációja, mert nemcsak konzolokat gyárt. Számomra jópofa játékok és az árak lényegesek, nem pedig technikai szolgáltatás. Engem sosem érdekelt nagyon grafika, (nyilván azért ne legyen mai szemmel igénytelen) és a mozgásérzékelés sem. Én csak szórakoztató és viszonylag olcsó játékokkal szeretnék játszani. Egyébként szerintem ez ps3 játékfelhozatalában is fennáll, sőt le a kalappal előtte, hogy némely játéka olcsóbb mint a wii-nél. De én a nintendot nosztalgikus élmények miatt választottam, meg azért is mert elfogadható az árai.

Szerintem nem az a valódi kérdés sosem, hogy melyik a jobb, hanem hogy jó vagy nem. Wii mozgásérzékelőjével szerintem szórakoztató és megbizható konzol, hibái ellenére, mert mindenben lehet hibát találni.

[ Módosítva 2010 júl 03 szo , 03:30 ]
Vissza az elejére
Johnny
2010 júl 02 p , 10:45

Regisztrált tag #1254
Regisztrált: 2009 dec 14 h , 10:59
Üzenetek: 195
Szerintem a nintendo erőfölénye viszonylag olcsóbb szolgáltatásában merül ki, még akkor is sok ps3 játék ára reális. Nem akkora különbség, de nekem még az is számít. Ha marad ez a séma következő generációra, én a nintendonál maradok, ha nem akkor átpártolok a ps-re.

[ Módosítva 2010 júl 02 p , 11:32 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2010 júl 02 p , 11:58
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Hát Johnny1987 ez elég hosszúcskára sikeredett,de a lényeg benne van.
Viszont írtad,hogy a PS3-nál a Move élethűbb mint a Wii Remote,ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy a PS3-nak volt rá két három éve,hogy tökéletesítse a Wii Remote által nyújtott élményeket korszerűbben.A másik,ahogy írtad,hogy a Sony mindenben a csúcsra tud törni,ehhez annyit fűznék csak,hogy a Sony ezelőtt 15-20 éve volt a csúcs szerintem amióta vezetőt váltott azóta a Sony minősége igen csak leapadt.(Ezt tapasztalatból mondom,a bátyám Sony őrült.)
Én a Nintendo-hoz csak annyit fűznék,hogy Miamoto mindig is jól látja a dolgokat szerintem,lásd a Wii-t.Egy játék konzol az legyen játék konzol és ne egy multimédia központ.A Sony úgyis abba bukott bele a PS3-nál,hogy tele pakolta drága multi médiával.Emlékezz rá mennyibe került amikor megjelent,160.000 körül,nevetséges.Most meg 80-90 ezer,ez nem rossz,csak hát a Sony-nak bukta valamelyest.Viszont a Wii-nek kedvező volt az ára a megjelenéskor is és most is.Aztán mennyi fikázás volt 2007-ben a Wii-röl,és mégis évekig fent volt a TOP-on,de ezt te is tudod.

[ Módosítva 2010 júl 04 v , 03:29 ]
Vissza az elejére
Weboldal
Johnny
2010 júl 03 szo , 01:51

Regisztrált tag #1254
Regisztrált: 2009 dec 14 h , 10:59
Üzenetek: 195
Első megjegyzést én is tudom, csak nem akartam már az üzenetemben olyan lenni. :sleeping :d :-) XD
Szerintem is jó csinálja a Nintendo, meg lehet nézni hogy mennyien már rég elbuktak már konzolgyártás terén pl. Sega. Szerintem a Nintendo tudott volna kiadni olyan konzolt mint a ps3, csak szerintem a gamecube-os esetből tanulva meggondolták magukat. De az tény hogy a ps3 hadwere miatt elég sokoldalú. Meg szerintem ha akarnák, betudnák hozni a mozgásérzékelés terén a lemaradást, ha egyaltalán lesz. Biztos nagy szakértelem van benne, de szerintem nem nagy "ördöngősség", (olyan mint egy térbeli egér), attól függetlenül forradalmi és szuper a játékélmény. Kinect sokkal "merészebb" ,de azzal nagyobbat is lehet bukni.
Nekem egyébként a wii játékkínálata jobban tetszik, de úgy voltam vele, hogy a nosztalgia és esetleges ismeret hiány miatt, ne tűnjek elfogultnak.
Én úgy hallottam, hogy a sony az árkiesést lebutítással kompenzálták. Gondolok visszafelé kompatibilitás elvételére, jó hogy ilyen nincs a nintendonál. Szerintem náluk nem is lesz, legalábbis remélem. :d :-) XD xD
Nekem a famicomom volt, az ottani játékokat szerettem a legjobban. Ninja Hattori-kun ez volt a kedvencem, jobban szerettem mint a mario-t, az volt a második. Egyébként még én sem hallottam arról hogy a wii meghibásodott volna. Állítólag ez pc-nél is magas teljesítmény "felforralja" a videokártyát.

[ Módosítva 2010 júl 03 szo , 01:17 ]
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.2535 másodperc, 0.1054 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 70. Memória használat: 1,585kb