masinák

 

Fórumok
parental controls
Wii Hungary!  Fórumok  Adás-Vétel, Csere...  Wii konzol és kiegészítők .
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
gzoll
2008 nov 28 p , 12:52

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
sziasztok
Bocsi ha galiba itt az új téma, csak nem találtam ezzel kapcsolatban infót sehol. A kérdésem az lenne, hogy mostanság kezd a házban megszaporodni a nép, és mindenki illegálisan ( engedélyem nélkül ) amortizálja szeretett kis Wii konzolomat. Ha valakinek van tapasztalata a parental controls használatában vagy tudja, hogy hogyan működik, esetleg jó-e arra hogy az egészet biztonsági kóddal védjem akkor pls írja le ide. köszi! :-)

[ Módosítva 2008 nov 28 p , 07:04 ]
Vissza az elejére
DAud_IcI
2008 nov 28 p , 02:01
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338
Nem, a parentál egyáltalán nem erre való. Azzal csak a "rated T for teen" ESRB-besorolásúnál nagyobb korhatárral rendelkező játékok ilyen jellegű tartalmát korlátozó eszközöket aktiválhatsz.(cenzorcsík, bizonyos modellek/textúrák eltávolítása esetleg? Nem tudom )

E célra ajánlok inkább egy nagyobb számzáras bőröndöt... xD

[ Módosítva 2008 nov 28 p , 02:01 ]
Vissza az elejére
gzoll
2008 nov 28 p , 06:23

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
hát akkor rosszul gondoltam és ez gááz. persze annyi előnyöm van ezügyben hogy ugye a wii a message board-ra kiteszi az aktuális napon mi mennyit volt használva, és ugye ezt az üzenetet nem lehet kitötölni... de akkoris. új ajtózár...
Vissza az elejére
DAud_IcI
2008 nov 28 p , 07:07
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338
Esetleg ha elmész vidd magaddal a tápkábelt. Tudom, hogy kicsit olyan biciklikerék-a-hónom-alatt megoldás, de az egyedi csatlakozó miatt biztosan beválik...^^

(És még mindig könnyebb, mintha a TV-t próbálnád begyömöszölni a táskába...:D)
Vissza az elejére
D@reeo
2008 nov 28 p , 07:32
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
Törd le a kezét aki kérdés nélkül piszkálja a dolgaidat... Remélhetőleg egyszer beindulnak a pluginok fejlesztése wii-re is, mint pl. psp-nél. Vannak olyan a háttérben dolgozó progamok, amik pl bekapcsolásnál kérnek egy jelszót. Ha ez beindulna WII-n is, RENGETEG űj lehetőség nyílna: pl képernyőkép lopás, kódolás, menüből dvd eject (pl A+ - jel egyszeri lenyomására), stb..

Vagy az is jó megoldás, ha egyszerüen elteszed a wii mote-ot.
Vissza az elejére
Weboldal
gzoll
2008 nov 28 p , 09:54

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
de most tényleg nem hiszem el hogy ha jól értelmezem szülői felügyelet az alkalmazás neve, és nem tudtak bele egy ilyet rakni hogy belehessen állítani hogy bekapcsoláskor egy négyjegyű számot adjunk meg neki... ez lenne a leg hatásosabb szülői felügyeleti eszköz, nem pedig az amit egy elmés 10 éves is kitud kerülni ha fogja magát és összedob homebrew channel-re egy ilyen alkalmazást ( elképesztő mire képesek a mai tizenévesek higgyétek el... :-D )
Vissza az elejére
DAud_IcI
2008 nov 29 szo , 10:07
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338
Igen? Pl tudnak írni egy olyan programot c-ben, ami bemegy a NAND-ba és kitörli a parentál kódját? Nanee!!
Különben meg, mivel nincs ilyen HB hacsak tényleg nem egy programozó wiihackerről beszélünk , aki Manhunt 2-zni akar, akkor nem áll amit mondasz.

A "szülői felügyelet" nem az, hogy nem játszhatsz, hiszen akkor egyszerűen nem kell megvenni a programot. A parentál ugyan az, mint amikor egy helyenként erőszakos filmet nézel, és anyukád eltakarja a szemedet a darabolós részeknél, és nem az, hogy számzárat tesz a tévére...:D

D@reeo: Sztem simán meg lehetne oldani a jelszavazást egy plusz IOS modul telepítésével. A problémát inkább az jelenti, hogy az IOS-ok autoboot-olása tudtommal nem igazán megoldott. Ha valahogy bele tudnék piszkálni a System Menu "boot Sector"-ába(amit itt biztos nem így hívnak xP), akkor gond nélkül be lehetne tölteni egy ellenőrző programod amit a cIOS-os SDK-val írnék meg(persze csak elméleti szinten, mert még nem mélyültem még el a témában... )
Vissza az elejére
D@reeo
2008 nov 29 szo , 02:37
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
Ha megoldanák a multitaskolást, vagyis, hogy "több kód fusson egy időben", akkor mint említettem rengeteg, új lehetőségre nyílna lehetőség. Hadd említsek pár példát, amiket megoldottak PSP-n(lefordítva Wii-re ): Plugin segítségével a System menuben elindítod az sd karin lévő mp3-akat amik a háttérben szépen muzsikálnak, míg Te használod az Operát, nézegeted a képeket, vagy játszol a játékokkal. Olyan "nethost" alkalmazás, ami a háttérben wlan hálózaton keresztül csatizik a PC merevlemezéhez, és onnan streameli az iso fileokat. Mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető, de elméletileg működne a dolog.

Amúgy a Parental Control-lal többek közt az Operát is tilthatod...

Multitask:
Vissza az elejére
Weboldal
DAud_IcI
2008 nov 29 szo , 04:59
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338


Ez a kép engem megihletett! Oda a "Highest Game Rating Allowed"-hez kell egy none és meg van oldva.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1945 másodperc, 0.0726 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 66. Memória használat: 1,468kb